Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Ryszard de Wyche, biskup
Dziś jest: 03 kwietnia 2020

RADOM

Radom w Wyżynie Motoryzacyjno-Maszynowej

wtorek, 20 marca 2018 12:58 / Autor: Monika Nowakowska
foto:UM/Radom
Monika Nowakowska

Radom, Lublin i Starachowice chcą wspólnie działać na rzecz rozwoju przemysłu motoryzacyjnego i maszynowego. Prezydenci trzech miast podpisali w Lublinie list intencyjny w sprawie tworzenia klastra „Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa”.

Sygnatariusze listu zobowiązali się do współpracy mającej na celu rozwój powiązań kooperacyjnych pomiędzy firmami oraz wzmacnianie ich konkurencyjności. Mam temu służyć m.in. zacieśnienie współpracy z nauką i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. – Podpisany list intencyjny nawiązuje do pięknych tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego. W planach mamy szereg wspólnych przedsięwzięć, które będą sprzyjać rozwojowi firm z branży motoryzacyjnej i maszynowej. Chcemy pomóc im w nawiązywaniu współpracy zarówno między sobą, jak i z kontrahentami oraz z instytucjami naukowo-badawczymi - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Radom może się pochwalić bardzo dobrze rozwiniętą branżą metalową, która już pokazała, że potrafi współpracować. - Przykładem są wspólne wyjazdy na międzynarodowe imprezy targowe. Teraz przyszedł czas na to, by rozszerzyć współpracę i zacząć działać jeszcze większym frontem - mówił po podpisaniu listu intencyjnego wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem po podpisaniu listu intencyjnego będą badania służące określeniu potencjału rozwojowego i innowacyjnego radomskich firm - dodaje wiceprezydent:

Zapraszamy do nas: