Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

RADOM

W oku miejskiej kamery

piątek, 06 lipca 2018 10:35 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. www.radom.pl
Jakub Szczechowski

16 sprawców przestępstw zostało złapanych na gorącym uczynku. To półroczne żniwo monitoringu miejskiego w Radomiu. W mieście działa 68 kamer.

Od początku tego roku pracownicy monitoringu zgłosili niemal 2 300 interwencji. Rok temu w tym samym czasie było ich o ponad 300 mniej. Oko kamery zarejestrowało kradzieże, pobicie, niszczenie mienia, nietrzeźwego kierowcę jak też osoby posiadające narkotyki. – Jeden z przykładów skuteczności miejskiego monitoringu to zdarzenie, do którego doszło na dworcu PKP. Grupie osób jadących na festiwal skradziono bagaże. Pracownicy monitoringu szybko wykryli sprawców, których zatrzymano i odzyskano skradzione przedmioty. Monitoring sprawdza się również jako narzędzie zabezpieczające rower miejski, ponieważ zdarzają się przypadki dewastacji. Dzięki obrazowi z kamer, we współpracy z policją, udaje się także zatrzymywać sprawców wykroczeń w ruchu drogowym - mówi dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Urzędu Miejskiego Sławomir Figarski.

Niemal 1 100 interwencji dotyczyło wykroczeń w ruchu drogowym, porządkowych, zakłócania porządku publicznego. Straż miejska i policja otrzymały materiał fotograficzny z ponad 140 zdarzeń. Monitornig ratuje też zdrowie i życie. Dwieście razy wzywana była karetka pogotowia. Kamery odnotowywały również zagrożenie pożarowe, czy awarie oświetlenia ulicznego. 

Jakie są czarne punkty w mieście? W statystykach rejestrowanych zdarzeń przodują: ul. Grodzka, dworzec PKP, ul. Żeromskiego. park Kościuszki, ul. Struga  w pobliżu skrzyżowań z Niedziałkowskiego i 25 Czerwca.