Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Fatimska              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mnin
Dziś jest: Czwartek, 13 maja 2021

RADOM

Jakie pomysły na sylwestra?

czwartek, 27 grudnia 2018 11:32 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com.pl (geralt)
Weronika Chochoł

Pokazy fajerwerków, koncert czy kino... Zebraliśmy pomysły na spędzenie sylwestra w Radomiu i regionie.

RADOM:

Sylwestrową galę organizuje 31 grudnia Radomska Orkiestra Kameralna. W programie znajdą się najsłynniejsze przeboje operowe, operetkowe i musicalowe, które wspólnie zaśpiewają gwiazdy wieczoru z towarzyszeniem Chóru Filharmonicznego. Na Sylwestrowej Gali nie zabraknie walca, a także widowiskowych pokazów akrobatycznych. Wszystko to wraz z noworocznym kieliszkiem szampana dla swoich melomanów przygotowała Radomska Orkiestra Kameralna. Więcej piszemy tutaj

Tradycyjnie na sylwestra zaprasza również Teatr Powszechny w Radomiu. Na ten wyjątkowy wieczór przygotowuje premierę sztuki Aleksandra Fredry pt: Damy i huzary. Szczegóły znaleźć można tutaj

Dla kinomanów specjalną ofertę sylwestrową przygotowało kino Helios

Zaplanowane są dwa maratony:

W zestawie pierwszym w przedpremierowym pokazie filmu „Władca Paryża” zobaczyć będzie można m.in. Vincenta Cassela i Olgę Kurylenko. Po przerwie na noworoczny toast, za świetny nastrój i muzykę odpowiedzialni będą już Viggo Mortensen i Mahershala Ali w filmie - „Green Book”. Będzie mrocznie i chwilami dość niebezpiecznie, ale nie zabraknie też wspaniałej zabawy i dobrego smaku.

W zestawie drugim, na początek w doskonały nastrój wprowadzi nas Jennifer Lopez w rozbrajającej komedii „Teraz albo nigdy”. Po przerwie na powitanie Nowego Roku, jej miejsce zajmą m.in. Maria Dębska, Mikołaj Roznerski, Barbara Kurdej-Szatan, Misiek Koterski, Anna Dereszowska, Tomasz Karolak i jeszcze wielu innych w filmie „Pech to nie grzech”. Będzie energicznie, chwilami romantycznie, ale przede wszystkim bardzo zabawnie. Wszystko to oczywiście w niepowtarzalnej kinowej atmosferze.

POWIAT RADOMSKI: 

Gmina Jedlnia Letnisko po raz kolejny organizuje Sylwestra pod Gwiazdami. Impreza rozpocznie się o godz. 21.00 na Ryneczku.  - Zamierzamy ustawić stoły, żeby mieszkańcy mieli gdzie postawić chociażby lampkę szampana - zapowiedział wójt. O świetną zabawę zadba zespół Non Stop. Podobnie jak rok temu nie będzie pokazu fajerwerków. Chodzi o dobro zwierząt, szczególnie psów.

Na wspólnego sylwestra zaprasza również gmina Pionki. W Ogródku Jordanowskim wystąpią wokalista Paweł Mosiołek i gwiazda romskiej estrady Elena Łukawska. Miejski sylwester wystartuje o godz. 22.00. 

Hucznie będzie w gminie Przytyk. Wójt gminy zaprasza na pokaz fajerwerków. Ten odbędzie się w poniedziałek, 31 grudnia na Rynku w Przytyku o północy. 

Po raz 16 w Iłży odbędzie się odbędzie się pokaz fajerwerków. W tym roku będzie to kontynuacja noworocznej tradycji i jednocześnie rozszerzenie formuły pokazów do festiwalu pirotechnicznego – PyroCastle. Na widzów będą czekały nowe emocje i nowe wrażenia za sprawą sztucznych ogni, koncertów, występów muzycznych i kulminacyjnego punktu wieczoru, czyli PyroShow. Pirotechnicy z ekipy PyroTech przygotują artystyczne widowisko oparte na scenariuszu, z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych i wyprodukowanych ładunków. Wszystko zsynchronizowane będzie z muzyką. Impreza oficjalnie rozpocznie się o godz. 20.00, jednak na uczestników organizatorzy czekać będą już od godz 19.30. O godz. 20.15 odbędzie się 20:15 I pokaz fajerwerków, kolejny zapalnowany jest na godz. 20.45. Natomiast główny pokaz - PyroShow zobaczyć będzie można o godz. 21.15. Miejsce widokowe znajdować się będzie na parkingu w okolicy Urzędu Miasta. 

W gminie Jedlińsk na sylwestra nie ma planów, jednak w niedzielę, 30 grudnia odbędzie się koncert gwiazdkowy Danuty Błażejczyk. Będą kolędy i pastorałki, ale również piosenki świąteczne. Koncert w sali OSP w Jedlińsku o godz. 18.00. Bilety do nabycia w Gminnym Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku. 

POWIAT SZYDŁOWIECKI: 

W Szydłowcu na Rynku Wielkim odbędzie się zabawa z DJ-em. Początek o godz. 23.00. O północy uczestnikom życzenia złoży Artur Ludew - burmistrz Szydłowca.

POWIAT BIAŁOBRZESKI: 

Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi zaprasza do wspólnego spędzenia sylwestra na Rynku. W programie zabawy, konkursy na lodowisku dla dzieci i młodzieży, zabawa sylwestrowa. O północy nie zabraknie życzeń. Start o godz. 19.00 - imprezę rozpoczną zabawę dla dzieci. Zabawa taneczna rozpocznie się o godz. 21.00 i potrwa do godz. 2.00. 

 POWIAT KOZIENICKI:

Zabawa sylwestrowa odbędzie się również w Kozienicach. Od godz. 22.00 zabawę rozpocznie DJ GEMI, który serwował będzie muzykę elektroniczną. O północy odbędzie się pokaz fajerwerków. Impreza odbędzie się na skwerze (Plac 15 Stycznia). 

POWIAT KONECKI

Po raz kolejny plenerowy sylwester odbędzie się w Końskich. Do wzięcia w nim udziału zachęca konecczan Krzysztof Obratański, burmistrz miasta.

Konecczanie witać będą Nowy Rok na placu za domem kultury. W programie ciepły poczęstunek, wspólne odliczanie i pokaz laserowy. Plenerowe powitanie Nowego Roku zorganizowane będzie także w Stąporkowie i Fałkowie. Podobnie jak w Końskich imprezy rozpoczną się o godz. 23 i potrwają do godz. 1.