Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

RADOM

Odpowie za 11 włamań do piwnic na Południu

czwartek, 16 maj 2019 09:48 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (paulsbarlow7)
Weronika Chochoł

Kradł z piwnic elektronarzędzia i sprzedawał je w lombardach, grozi mu dziesięć lat więzienia. Mowa o 29-letnim mieszkańcu Radomia, który w ostatnim czasie włamywał się do piwnic na radomskim osiedli Południe.

Sprawą zajmowali się policjanci z III komisariat u w Radomiu. W ostatnim czasie otrzymywali oni zgłoszenia dotyczące włamań do piwnic na osiedlu Południe. - Policjanci ustalili, że sprawcą tych włamań jest 29-letni mieszkaniec Radomia. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 11 zarzutów kradzieży z włamaniem - informuje Justyna Leszczyńska - rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Łupem mężczyzny padały przede wszystkim elektronarzędzia, które sprzedawał m.in. w lombardach.

Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwa, których się dopuścił będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.