Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

RADOM

Radom gotowy na rozmowy z Eneą?

poniedziałek, 10 czerwca 2019 13:50 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

To zaskoczenie. Prezydent Radomia Radosław Witkowski jest gotowy na podjęcie rozmów ze Eneą, która trzy lata temu wyraziła zainteresowanie wybudowaniem nowego centrum energetycznego na bazie działającego już Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej "Radpec". Jego celem byłoby wytwarzanie i dystrybucja energii elektrycznej i ciepła na terenie Radomia.

Do sprawy odniósł się minister Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Premiera. Jego słowa są pokłosiem wypowiedzi prezydenta Radomia sprzed kilku dni, który stwierdził, że nie zamyka się na propozycję Enei. - Cały czas analizujemy różne propozycje. Wybierzemy najlepszą ofertę, bezpieczną dla gminy - powiedział prezydent Radomia:

Co na to minister Marek Suski?

Kilka tygodni temu na Sesji Rady Miejskiej w Radomiu przedstawiono plany inwestycyjne Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Radpec. Głównym celem projektu jest przystosowanie firmy do wymogów wynikających z przepisów unijnych związanych z emisjami gazów i pyłów do powietrza. Radpec planuje to zrealizować do końca grudnia 2022 roku. Środki na te cele mają pochodzić z funduszy własnych, jak również z kredytu komercyjnego. Radpec nie ukrywa, że chce uzyskać środki ze źródeł związanych z programami organizowanymi przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. W planach miejskiej spółki jest wybudowanie nowego bloku energetycznego oraz instalacji oczyszczania spalin dla obecnych bloków. Koszt całej inwestycji wyniesie 520 mln zł, które mają pochodzić w większości z kredytów bankowych.