Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

RADOM

Wypadki z udziałem pieszych i rowerzystów

wtorek, 11 czerwca 2019 15:32 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazowiecka.policja.gov.pl
Weronika Chochoł

Wysyp wypadków w Radomiu. Policja apeluje o ostrożność i przypomina: "upały obniżają koncentrację".

Poniedziałek był wyjątkowo pracowity dla radomskich policjantów. Do pierwszego zdarzenia doszło już przed południem na ulicy Okulickiego. - 74-latek kierujący pojazdem marki nissan jadąc prawym pasem ruchu na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 71-letnią kobietę. Piesza została przewieziona do szpitala - relacjonuje Justyna Leszczyńska - rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około godz. 15.00 w Parku Kościuszki. 15-latek Jadący na rowerze 15-latek najechał na idącą w tym samym kierunku pieszą. 73-letnia kobieta trafiła do szpitala.

Po godz. 19.00 na ulicy Maratońskiej zderzyły się dwa samochody. - Kierująca renault 54-latka wyjeżdżając z ulicy Bulwarowej na skrzyżowaniu, nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w osobowe audi, którym kierował 33-latek. \kierowcy obu aut trafili do szpitala - informuje Justyna Leszczyńska.

Przed godz. 23.00 na ulicy Zbrowskiego zderzyły się kolejne dwa samochody. 25-latka kierująca audi nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył hondy, której kierowca chciał skręcić w ulicę Orląt Lwowskich. 25-latka i 38-letni kierowca hondy trafili do szpitala.

Policja apeluje o ostrożność, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie zdrowego rozsądku na drogach. - Pamiętajmy również, że w czasie upałów może wzrastać poirytowanie i zmęczenie kierowców, co może obniżać koncentrację i wydłużyć czas reakcji na różnego rodzaju sytuacje na drogach - mówi Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.