Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

RADOM

Hazard zabija

wtorek, 08 października 2013 11:51 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

O zagrożeniach związanych z hazardem będą dyskutować uczestnicy ponadregionalnych konferencji naukowych, które organizuje Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny Karan. 15 października konferencja odbędzie się w Radomiu.

Będą one organizowane w Szczytnie, Elblągu, Kaliszu, Radomiu oraz Rzeszowie przy współpracy z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Najbliższe spotkanie odbędzie się 15 października w Radomiu.

Konferencja w Radomiu będzie adresowana do przedstawicieli urzędów państwowych oraz samorządu terytorialnego zobowiązanych do realizacji zadań związanych z ochroną zdrowia, organizacji pozarządowych prowadzących działania w zakresie profilaktyki i terapii uzależnień, przedstawicieli takich grup zawodowych jak: lekarze, pielęgniarki, policjanci, strażnicy
miejscy, pedagodzy i nauczyciele. Uczestnictwo w konferencji będzie bezpłatne. Monika Łochowska- Maj z Karanu informuje, że konferencja będzie przedstawiała najnowszą wiedzę dotyczącą badań epidemiologicznych, prezentowała zasoby instytucjonalne i osobowe z zakresu profilaktyki i leczenia uzależnień behawioralnych z uwzględnieniem regionu w którym odbywa się konferencja. Będą ponadto prezentowane metody pracy w zakresie profilaktyki i leczenia uzależnień behawioralnych. Konferencja będzie zawierała także krótki moduł seminaryjno-dyskusyjny mający na celu określenie lokalnych potrzeb oraz kierunków działań sprzyjających rozwiązywaniu problemów związanych z uzależnieniami behawioralnymi. W panelu dyskusyjnym wezmą udział przedstawiciele grup reprezentujących różne zawody i organizacje. W trakcie konferencji zostaną także zorganizowane krótkie warsztaty dla realizatorów programów profilaktycznych.

Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny Karan jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuję się pomocą dzieciom, młodzieży oraz rodzinom w tym osobom uzależnionym i ich bliskim. Stowarzyszenie prowadzi m. in poradnie leczenia uzależnień, ośrodki readaptacyjne dla osób uzależnionych, bezpłatną infolinię 800 120 289 oraz grupy wsparcia dla rodzin osób uzależnionych.