Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria Klementyna Annuarita Nengapeta, dziewica i męczennica
Dziś jest: Niedziela, 29 listopada 2020

RADOM

Kto na liście PiS w wyborach?

niedziela, 14 lipca 2019 09:37 / Autor: Monika Nowakowska
foto: JSzczechowski/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Szef gabinetu premiera Marek Suski będzie otwierał radomską listę kandydatów na posłów Prawa i Sprawiedliwości. O głosy wyborców w jesiennych wyborach parlamentarnych będą też zabiegać samorządowcy z regionu radomskiego, ale o "jedynkach" zdecyduje Jarosław Kaczyński.

Wśród nazwisk, które znajdą się na liście są m.in. mazowiecki radny Radosław Fogiel czy poseł Anna Kwiecień. - Mogę potwierdzić, że oba te nazwiska są wśród kandydatów, ale o kolejności, miejscach kandydatów nie będę mówił, na to jest jeszcze zbyt wcześnie - mówi Marek Suski.

- Myślę, że pokazałam, że potrafię budować zaufanie wśród wyborców. Przykładem może być choćby wynik w wyborach do europarlamentu - mówi poseł Anna Kwiecień:

Konkrety, jak mówi minister, poznamy jeszcze w wakacje.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się prawdopodobnie 13 października.

Z numerem jeden będzie startował minister Marek Suski, lider radomskich struktur PiS. Propozycje kandydatów z poszczególnych regionów już zostały złożone, ale listy i kolejność kandydatów będzie zatwierdzał komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości.

- Na pewno sięgniemy też po samorządowców. Wśród proponowanych kandydatów są wójtowie, burmistrzowie i radni wojewódzcy - mówi minister.

W Piotrkowie Trybunalskim listę otwiera wiceprezes PiS, były szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. W Kielcach "jedynkę" ma szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotka się z mieszkańcami powiatu radomskiego na pikniku w Kuczkach-Kolonii. Piknik ma się rozpocząć o godz. 14.00 przy miejscowej szkole podstawowej.