Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

RADOM

1250 metrów wstydu

poniedziałek, 30 września 2019 15:47 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Przedsiębiorcy działający przy ul. Marii Fołtyn w Radomiu apelują do radncyh, by przyspieszyli kwestię remontu ulicy. Wiceprezydent Radomia odpowiada: nie da się zrobić wszystkiego na raz.

Na poniedziałkowe posiedzenie Rady Miejskiej w Radomiu wybrali się przedsiębiorcy, którzy pracują w firmach znajdujących się przy ul Marii Fołtyn w Radomiu. Jak mówią, ulicę tę można nazwać "1250 metrów wstydu". - Ulica jest w fatalnym stanie technicznym, nie ma chodnika, ścieżki rowerowej, wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Sama ulica składa się z płyt betonowych z wieloma ubytkami - wymienia Michał Molga - przedstawiciel przedsiębiorców:

 

Trwa aktualizacja dokumentacji utworzonej w 2011 roku. Na podstawie zaktualizowanego dokumentu będzie można stworzyć kosztorys i podjęć kolejne kroki związane z remontem ulicy. Wiceprezydent Konrad Frysztak zwraca jednak uwagę na kwestię przyłączenia sieci podwyższonego ciśnienia, którego gazownia nie będzie w stanie dostarczyć do końca przyszłego roku:

  

Przedsiębiorcy nie są usatysfakcjonowani odpowiedzią władz miasta. Apelują, by remont zacząć i skończyć w przyszłym roku. Dokumentacja ma zostać zaktualizowana do 29 listopada. Wtedy ma odbyć się kolejne spotkanie władz miasta z przedsiębiorcami.

Zapraszamy do nas: