Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

Z aplikacją, ale bez licencji i badań

środa, 16 października 2019 13:03 / Autor: Weronika Chochoł
gitd.gov.pl
Weronika Chochoł

Czterech taksówkarzy bez uprawnień zatrzymali w Radomiu inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Inspektorzy ITD wspólnie z policjantami i funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymywali na radomskich ulicach samochody osobowe, którymi wykonywano zarobkowy przewóz osób. Kontrola miała na celu przede wszystkim sprawdzenie, czy kierowcy mają wymagane uprawnienia i działają na rynku transportowym zgodnie z prawem.

Szybko okazało się jednak, że na przewozie osób można zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Podczas nocnej akcji zatrzymano trzy samochody, którymi świadczono usługę zarobkowego przewozu osób z wykorzystaniem aplikacji zainstalowanej w telefonie komórkowym. Żaden z kierujących nie posiadał wymaganej licencji oraz badań lekarskich i psychologicznych, stwierdzających brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu przewoźnika drogowego. Oprócz tego pojazdy nie spełniały określonych wymagań konstrukcyjnych. Inspektorzy ITD zatrzymywali do kontroli również oznakowane taksówki. Kierowca jednej z nich wykonywał zarobkowy przewóz osób mimo, że miał zawieszoną działalność gospodarczą.

Ujawnione nieprawidłowości transportowe skutkowały wszczęciem przez ITD postępowań administracyjnych wobec przewoźników. Każdemu z nich grozi do 12 tysięcy złotych kary. Odrębne postępowania karno-skarbowe prowadzi również KAS.

Zapraszamy do nas: