Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maciej Apostoł              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jóźwików, Sarbice
Dziś jest: Piątek, 14 maja 2021

RADOM

Mostek zakochanych podświetlony

poniedziałek, 21 października 2019 16:49 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Radom
Monika Nowakowska

Mostek zakochanych w Starym Ogrodzie jest już efektownie podświetlony. Z pomysłem montażu iluminacji wystąpili sami mieszkańcy, którzy w zeszłym roku zgłosili projekt do Budżetu Obywatelskiego.

 

W swoim wniosku argumentowali, że atrakcyjna, dynamiczna iluminacja będzie przyciągała wzrok przechodniów i uatrakcyjni parkową przestrzeń. W głosowaniu projekt zyskał uznanie radomian.

- To kolejna ciekawa rzecz, a przede wszystkim ciekawy pomysł mieszkańców. Iluminacja już działa i zdecydowanie uatrakcyjnia wygląd parku. Kolory światła zmieniają się, a ciekawostką jest to, że w święta państwowe mostek będzie podświetlony na biało-czerwono – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak. Przy okazji montażu reflektorów zostały też odnowione żelbetowe elementy, jak i stalowe balustrady mostu.

Iluminacja mostku zakochanych była ostatnim tegorocznym zadaniem z Budżetu Obywatelskiego jakie miał do wykonania Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego. W ostatnim czasie został m.in. ustawiony parklet na osiedlu Akademickim, a przy stawie na Godowie pojawiły się ławki i leżaki. Wcześniej powstały także: nowe boisko przy ul. Ciborowskiej, siłownie na Plantach i Potkanowie, plac zabaw i siłownia na osiedlu XV-lecia, plac zabaw przy przedszkolu nr 17, plac do ćwiczeń street workout przy PSP 9 oraz podjazd dla niepełnosprawnych w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego. Gruntowny remont przeszła sala gimnastyczna w Zespole Szkół Zawodowych im. mjr H. Dobrzańskiego „Hubala”.