Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Polityka

Polska Grupa Zbrojeniowa zostanie zlikwidowana?

piątek, 22 listopada 2019 15:02 / Autor: Krzysztof Chomicz
Krzysztof Chomicz

W czwartek w "Rzeczpospolitej" ukazał się artykuł, jakoby rząd podjął decyzję o zamknięciu Polskiej Grupy Zbrojeniowej i przekształceniu w Agencję Uzbrojenia.

Poseł Konrad Frysztak wystosował szereg pytań w tej sprawie do Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Aktywów Państwowych. - Czy MON zamierza zlikwidować Polską Grupę Zbrojeniową? Jeśli tak, to jakie są tego powody? Ile osób przez tę decyzję straci pracę? - wymieniał poseł Konrad Frysztak.

W miejsce PGZ wedlug "Rzeczpospolitej" ma powstać nowy podmiot - Agencja Uzbrojenia. Konrad Frysztak ma wątpliwości co do sensu i przyczyn takiego posunięcia rządu. - Po co robić tzw. rebranding? Zmiana nazw i szyldów to koszt dla budżetu państwa. Po co sięgać do kieszeni Polaków i wydawać pieniądze na zmiany tego typu? Czy nowa spółka także będzie miała siedzibę w Radomiu i zapewni miejsca pracy radomianom? - zastanawiał się autor interpelacji.

Poseł KO nadmienił też, że plany budowy siedziby PGZ stanęły w martwym punkcie. Stało się tak pomimo deklaracji ze strony rządu o rychłej realizacji takiej inwestycji. - Od 5 lat miasto było w kontakcie z PGZ. Przedstawialiśmy lokalizacje, gdzie taki budynek mógłby stanąć. Byliśmy na takim etapie rozmów, jakby transakcja była finalizowana. Do dziś nie wbito jednak żadnej łopaty - powiedział Konrad Frysztak.

Pieniądze z podatku od działań cywilno-prawnych spółki PGZ zasilają radomski budżet. W samym 2014 roku było to kilka milionów złotych. Pod zapytaniem autorstwa Konrada Frysztaka podpisała się także posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska.

Zapraszamy do nas: