Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Wtorek, 24 maja 2022

RADOM

Są jeszcze miejsca na Akademię Onkologiczną dla pacjentów i ich rodzin

wtorek, 03 grudnia 2019 12:10 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Jak pomagać sobie w walce z chorobą, podejmując działania na różnych polach? Tego będą mogli dowiedzieć się uczestnicy kolejnej edycji Akademii Onkologicznej w Radomskim Centrum Onkologii. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. 

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 grudnia w RCO przy ul. Uniwersyteckiej. Akademia Onkologiczna to cykliczne spotkania skierowane głównie do pacjentów i ich rodzin. Tematyka spotkań dotyczy nie tylko lecznia, ale również życia z nowotworem. 

Tym razem tematem będzie holistyczne podejście do choroby - od diety, przez ruch i aktywność fizyczną, po zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie - mówi Izabela Leśkiewicz - rzecznik Radomskiego Centrum Onkologii:

O motywacji i radzeniu sobie ze stresem związanym z chorobą opowie psychoonkolog RCO Katarzyna Binkiewicz. - Będziemy rozmawiać między innymi o tym, jak się zaadaptować i pogodzić z diagnozą. Podczas takich spotkań rodzina ma czas by zająć się sobą, bo jak wiemy kiedy jedna osoba choruje - choruje cała rodzina - wyjaśnia Katarzyna Binkiewicz:

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 grudnia o godz. 16.30 w szpitalu na radomskim Wacynie (ul. Uniwersytecka 6). Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 790 234 080 oraz pod adresem mailowym: sekretariat@onkologiaradom.pl.