Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

Wydarzenia

Integracja osób niepełnosprawnych poprzez taniec! Zespół REVolutions Dance w Radomiu

czwartek, 05 grudnia 2019 07:57 / Autor: Weronika Chochoł
fot. fb Revolution Dance
Weronika Chochoł

Spotkają się z niepełnosprawnymi uczniami z Radomia, przeprowadzą warsztaty taneczne, porozmawiają z nauczycielami o tanecznej integracji. W piątek, 6 grudnia Radom odwiedzą członkowie amerykańskiego zespołu REVolution Dance.

Formację REVolutions Dance założyli w 2005 roku Dwayne Scheuneman i Amie West. Wyjątkowość grupy polega na różnorodności tancerzy - są wśród nich zaróWno osoby pełnosprawne, jak i niepełnosprawne. Oprócz profesjonalnych występów tanecznych, działalność zespołu obejmuje również prowadzenie programów edukacyjnych promujących różnorodność w sztuce.

- Oprócz profesjonalnych występów tanecznych, REVolutions działa społecznie, dając możliwość ekspresji twórczej dzieciom i dorosłym, bez względu na ich sprawność i umiejętności. Do tej pory Ci niezwykli artyści występowali m.in. w Rosji, Chinach, Izraelu i wielu ośrodkach w USA - mówi Paulina Narożnik ze Stowarzyszenia Budujemy Przystań w Radomiu.

W najbliższy piątek formacja odwiedzi Radom. O godz. 10.30 zespół spotka się z uczniami Stowarzyszenia Budujemy Przystań. Następnie w X Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Konarskiego (w godz. 12.00-14.15) odbędą się warsztaty taneczne, w których wezmą udział uczniowie z niepełnosprawnościami zaproszeni z różnych placówek w Radomiu, a także młodzież pełnosprawna. Na zakończenie odbędzie się otwarte spotkanie z formacją REVolutions Dance. Będzie można porozmawiać z artystami na temat integracji osób niepełnosprawnych poprzez taniec. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Coffee Talk w American Corner w Radomiu. Początek o godz. 16.30. To zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do nauczycieli i edukatorów, a także wszystkich tych, którzy zajmują się szeroko pojętą tematyką tańca oraz niepełnosprawnością.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą o rejestrację pod adresem . W temacie wiadomości wpisać należy: REVolutions Dance, natomiast w treści swoje imię i nazwisko.

Organizatorami spotkania są American Corner Radom i Stowarzyszenie Budujemy Przystań, natomiast partnerem strategicznym jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.