Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 maja 2024

Wydarzenia

Moto-Mikołaje odwiedzają najmłodszych. Laptop, krzesła, termometry to tylko część prezentów!

wtorek, 10 grudnia 2019 08:51 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Po raz kolejny radomscy motocykliści odwiedzili najmłodszych mieszkańców Radomia, by umilić im Mikołajki. 

Członkowie grupy Adrrenalina MC zbiórkę zorganizowali po raz kolejny, jednak pierwszy raz zdecydowali się akcję rozpropagować. Swoim pomysłem podzielili się z dziennikarzami, swoje puszki ustawili w sumie w 35 miejscach w całym Radomiu. Dzięki zaangażowaniu i hojności mieszkańców udało się zebrać na tyle dużo pieniędzy i upominków, by odwiedzić szpitale, ale również placówki opiekuńczo-wychowawcze i miejsca, w których przebywają dzieci w trudnej sytuacji materialnej. Prezenty liczone były w kartonach, a wśród nich: pluszaki, lalki, drobny sprzęt elektroniczny, gry i słodycze. Oprócz upominków, które trafiały do każdego z dzieci, były również prezenty dla całych grup. Na oddział pediatrii Radomskiego Szpitala Specjalistycznego trafiła nowa zastawa stołowa i sztućce, a także nowoczesne termometry. Na chirurgię dziecięcą Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego motocykliści przywieźli nowe krzesła, które zajdą się w oddziałowej świetlicy. Natomiast chirurgia dziecięca szpitala na Józefowie cieszy się z laptopa. Dzięki niemu będzie można korzystać z projektora, który już jest na oddziale. 

Wizyta ucieszyła małych pacjentów i ich rodziców. To niespodzianka, która chociaż na chwilę umila pobyt w szpitalu: 

Efekty akcji przerosły oczekiwania organizatorów. Dzięki dużemu odzewowi mogli kupić do placówek to, co najpotrzebniejsze. - Pytaliśmy, co w danym miejscu najbardziej się przyda. Staraliśmy się, żeby nie tylko dziecko dostało prezent i zabrało go do domu, ale żeby inne dzieci także mogło z niego skorzystać - mówi Jakub Pogodziński z grupy Adrrenalina MC Poland i dodaje: - Spotkaliśmy się z bardzo dużą ilością miłości wśród ludzi i za to wszystko w imieniu swoim, a przede wszystkim obdarowanych dzieci dziękujemy: 

Laptop, który trafił na oddział chirurgii dziecięcej będzie służył do nauki przez zabawę. - Ten sprzęt będzie służył dzieciom, to na pewno poprawi komfort dzieci i będzie sprzyjało ich powrotowi do zdrowia - mówi Rafał Ryśkiewicz - kierownik oddziału: 

Z odwiedzin Moto-Mikołajów cieszy się również Ewa Skierczyńska - pielęgniarka oddziałowa oddziału dziecięcego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. - Jestem przeszczęśliwa! Dla mnie to są skarby nieprzebrane! 

Członkowie grupy Adrrenalina MC Poland oprócz szpitali odwiedzili również Dom Usamodzielnienia, Słoneczny Dom oraz Schronisko dla Bezdomnych Kobiet. Jak zapowiadają, już ładują akumulatory na przyszły rok.