Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: 23 stycznia 2020

RADOM

Na świątecznym kiermaszu

13 grudnia 2019, 17:04 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Od 13 do 15 grudnia odbędzie się w Radomiu świąteczny kiermasz

Ponad 20 wystawców od piątku, 13 grudnia zaprasza na placu Corazziego na świąteczne zakupy. Są świąteczne ozdoby, upominki, wyroby podopiecznych stowarzyszeń i warsztatów terapii zajęciowej. Nie zabrakło oczywiście pieczywa, ciast, wędlin, ryb, serów, oscypków itd. Na dzieci czeka karuzela. Kiermasz potrwa do niedzieli, 15 grudnia od godz. 11 do 20. Swoje świąteczne wyroby prezentuje Stowarzyszenie Razem. Co możemy kupić mówi Łukasz Majewski:

 Iwona Sawicka ze Stowarzyszenia TWP:

 Pierniki, lizaki, stroiki i kartki świąteczne oferuje na kiermaszu parafia ewanelicko- augsburska. Diakon Katarzyna Rudkowska:

 Edyta Ciura zachwala wyroby piekarnicze, chleby, ciasta czy pierniczki na choinkę:

 Na kiermaszu nie brakuje pierogów, kiełbas, pasztetów czy ryb. Milena Montelatic z Restauracji Pasja: 

Organizatorzy kiermaszu zadbali też o program artystyczny. W piątek był to spektakl teatralno-muzyczny, który przygotowała Radomska Szkoła Rocka. W sobotę o godz. 16.00 wystąpi Kapela Karpati, a o godz. 18.00 zaśpiewa Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga.

Wśród atrakcji towarzyszących kiermaszowi są się też: warsztaty wykonywania ozdób i upominków świątecznych, bezpłatna karuzela dla dzieci, przejażdżki kucykiem oraz możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia w fotobudce.

Świąteczny kiermasz zakończy w niedzielę, 15 grudnia Gwiazdka na deptaku. O godz. 15 sprawowana będzie Msza św. w katedrze, po niej ok, godz. 16 już na pl. Corazziego życzenia, dzielenie się  opłatkiem, i koncert kolęd w wykonaniu zespołu Dikanda.

Zapraszamy do nas: