Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Benedykt XI, papież
Dziś jest: 07 lipca 2020

RADOM

Bezpłatne porady farmaceutyczne w RCO

piątek, 10 stycznia 2020 12:37 / Autor: Monika Nowakowska
foto; pixabay/stevebp
Monika Nowakowska

Radomskie Centrum Onkologii na Wacynie ruszyło z bezpłatnymi konsultacjami farmaceutycznymi. Celem nowej usługi jest umożliwienie pacjentowi kontroli nad zaleconą terapią farmakologiczną.

Ścisła współpraca lekarzy i farmaceutów Radomskiego Centrum Onkologii to coś, co wyróżnia lecznicę od innych placówek medycznych tego typu w kraju. - Dzięki usłudze, pacjenci będą mogli dowiedzieć się jak prawidłowo przyjmować leki, jakie objawy niepożądane mogą one wywoływać i z czym nie należy ich łączyć - mówi rzecznik RCO Izabela Leśkiewicz:

Apteka, wbrew powszechnej opinii, nie jest jedynie miejscem sprzedaży produktów leczniczych czy kosmetyków. Osoby, które się do niej udają, często oczekują porady, wyjaśnienia lub uzyskania informacji dotyczącej np. działania leku. Farmaceuta w swojej pracy czuwa nad prawidłowym przebiegiem farmakoterapii i w razie potrzeby jest gotowy do udzielenia rad i wskazówek. Długoletnie studia, odpowiednie staże i ciągła konieczność dokształcania się sprawia, że farmaceuci stają się specjalistami upoważnionymi do udzielania porad zdrowotnych. - Jednymi z najczęściej zadawanych pytań są możliwość łączenia leków oraz pora ich przyjmowania - mówi kierownik apteki szpitalnej Katarzyna Grzyb:

Pacjenci chwalą pomysł i podkreślają, że możliwość skorzystania z konsultacji farmaceutycznych jest bardzo potrzebna chorym, jak i ich rodzinom:

Miesięcznie apteka w RCO przygotowuje ponad 3 tysiące preparatów do leczenia chorób nowotworowych. Apteka jest pod stałym nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego.

 

Zapraszamy do nas: