Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Etelbert, król
Dziś jest: 24 lutego 2020

RADOM

To był pracowity rok dla Straży Miejskiej w Radomiu

wczoraj, 17:47 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Straż Miejska
Monika Nowakowska

Monitoring miejski przynosi efekty - dzięki kamerom, radomscy strażnicy miejscy odnotowali w 2019 roku spadek liczby zgłoszeń i interwencji.

Kamery monitoringu miejskiego pozwoliły, co prawda, na identyfikację sprawców i skuteczniejsze działania mundurowych, ale nie wszędzie. Tam, gdzie oko kamery nie sięga, wciąż dochodzi do wszelkiego rodzaju aktów wandalizmu czy bójek.

Straż Miejska w Radomiu podjęła w sumie ponad 19 tysięcy interwencji. Najwięcej wyjazdów, od lat, dotyczy działań związanych z nieprawidłowym parkowaniem (3628), zakłócaniem porządku (2479) i spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych (934). Wzrosła również liczba interwencji dotyczących wypalania odpadów i nieczystości (843) - mówi zastępca komendanta Straży Miejskiej Grzegorz Sambor:

Zmorą strażników miejskich są kierowcy, którzy, mimo zakazów, bardzo często parkują samochodami w miejscach do tego nieprzystosowanych. - Radomianie nie potrafią parkować - alarmuje komendant. Na 3628 przypadków nieprawidłowego parkowania, w 72 mundurowi musieli odholować auto, a w 329 założyć blokady na koła:

Znaczący wzrost interwencji dotyczył zakłócania porządku. Strażnicy odnotowali wrost zdarzeń o ok. 1000 w stosunku do 2018 roku:

A jak pracę strażników miejskich oceniają radomianie?

Strażnikom miejskim udało się zatrzymać 50 sprawców różnego typu przestępstw.

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter