Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Franciszek z Paoli, pustelnik
Dziś jest: 02 kwietnia 2020

RADOM

Dla odbudowy zamku królewskiego w Radomiu

piątek, 24 stycznia 2020 22:00 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Idea odbudowy zamku królewskiego w Radomiu nabiera konkretnych kształtów

Spotkanie opłatkowo- nowroczne Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Radomiu odbyło się w piątek, 24 stycznia w Hotelu Aviator w Radomiu. Spotkanie było okazją do podziękowania osobom, które wspierają dzieło odbudowy zamku oraz przekazania aktualnych informacji dotyczących postępu starań o odbudowę zamku w Radomiu. Konieczne jest powołanie nowej instytucji kultury w Radomiu pod nazwą: Muzeum w budowie, której założycielami będą dwa podmioty samorządowe przy udziale Ministerstwa Kultury. W ciągu 3- 4 lat idea odbudowy zamku ma szansę nabrać konkretnych kształtów. Jarosław Kowalik prezes Zarządu Kolegium:

Minister Marek Suski także popiera ideę odbudowy zamku królewskiego w Radomiu:

Europoseł Adam Bielan także jest zwolennikiem odbudowania w Radomiu zamku Kazimierza Wielkiego przy udziale dotacji z Ministerstwa Kultury:

W spotkaniu uczestniczyli między innymi: Kinga Bogusz przewodnicząca Rady Miejskiej w Radomiu, ks. prał. Edward Poniewierski kanclerz kurii diecezji radomskiej, prof. Andrzej Kadłuczka przewodniczący Rady Programowej Komitetu oraz radomscy przedsiębiorcy i rycerstwo Chorągwi Radomskiej. Na zakończenie z koncertem kolęd wystąpił chór z parafii katedralnej w Radomiu pod dyr. Marii Czarneckiej - Cieślak.

Zapraszamy do nas: