Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Benedykt XI, papież
Dziś jest: 07 lipca 2020

RADOM

Wciąż nie ma koncepcji przebudowy Amfiteatru

poniedziałek, 03 lutego 2020 15:52 / Autor: Michał Kaczor
fot. UM Radom
Michał Kaczor

Sąd konkursowy rozstrzygnął konkurs na przebudowę Amfiteatru, ale nie przyznał pierwszej nagrody. W związku z tym wciąż nie została wybrana koncepcja.

W konkursie zostały przyznane drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienia. Żadna z ośmiu prac nie spełniała jednak wszystkich założeń.

– Nie znaleźliśmy pracy, którą moglibyśmy zarekomendować inwestorowi do realizacji. Większość prac proponowała tylko i wyłącznie rozbudowę, przebudowę lub zupełnie nową kubaturę w miejsce starej i w zasadzie nie rozwiązywała jednej z najważniejszych kwestii, czyli zadaszenia, a jest to największy problem techniczny przy tym przedsięwzięciu. Dlatego też zdecydowaliśmy, że nie przyznamy pierwszej nagrody – mówi Wojciech Gęsiak, przewodniczący sądu konkursowego.

Drugą nagrodę w wysokości 10 tys. zł brutto zdobyła koncepcja przygotowana przez Biuro Architektoniczne Limba Eko z Krakowa. Trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 5 tys. zł zdobył ENONE Architektura i Design z Pabianic. Sąd konkursowy wyróżnił także dwie prace przygotowane przez Laboratorium Architektury z Katowic oraz MAG Architekci z Warszawy.

- Nie ma projektu, które miasto będzie realizować. Z całą pewnością rozstrzygnięcie konkursu nie zamyka rozdziału związanego z rozbudową Amfiteatru. Mamy świadomość tego, że taka placówka kulturalna jest miastu bardzo potrzebna i będziemy pracowali nad koncepcją - mówi Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent Radomia.

Zadaniem projektantów było opracowanie koncepcji przebudowy widowni, sceny oraz budynku MOK „Amfiteatr”. Widownia miała mieć być 4,5 tysiąca miejsc siedzących,a całość zadaszona. Projektanci powinni uwzględnić także potrzebę budowy punktów gastronomicznych, toalet i miejsc dla wozów transmisyjnych. Z kolei w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr miały być przewidziane garderoby dla artystów, a także magazyny i pomieszczenia administracyjne. Do tego sala widowiskowa na 300 miejsc oraz kawiarnia.

Zapraszamy do nas: