Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

PIT, czyli niezbędnik turysty

czwartek, 20 lutego 2020 19:48 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

- Nie widziałam takiej publikacji chyba 20 lat, a może nawet i więcej - mówi Patrycja Bartula-Jakubowska z Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu. Na ponad 50 stronach można znaleźć wszystkie potrzebne turyście informacje. Jest już Radom. Praktyczny Informator Turystyczny.

Publikację wydał Wydział Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki UM w Radomiu. - Turysta dowie się z niej, gdzie może spać, zjeść, gdzie pójść w wolnej chwili, które muzeum odwiedzić, ile za to zwiedzanie zapłacić - mówi Patrycja Bartula-Jakubowska, współautorka kieszonkowego informatora. Czytelnicy zapoznają się także w telegraficznym skrócie z bogatą historią Radomia, ale i ciekawą ofertą kulturalną.

"Tylko u nas możesz przenieść się do XX-lecia międzywojennego, poszukać duszy miasta, obejrzeć produkcje filmowe twórców pozostających poza głównym obiegiem sztuki audiowizualnej, zobaczyć najnowsze modowe trendy czy podziwiać najlepszych artystów sztuk ulicznych" - czytamy. Także dla wielu radomian zaskoczeniem może być liczba muzeów. Poza tymi sztandarowymi to przecież także Muzeum Polskich Rowerów, Muzeum Rzemiosł, czy Muzeum Katedralne.

Informator można otrzymać bezpłatnie w informacji turystycznej przy ul. Rwańskiej i na dworcu PKP. 

Zapraszamy do nas: