Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

RADOM

Znowu będzie wiało

niedziela, 23 lutego 2020 12:28 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: pixabay/Free-Photos
Elżbieta Warchoł

Nadciąga niż Julia. Można się spodziewać silnych podmuchów wiatru i gwałtownych zmian w pogodzie - ostrzega IMiGW w Warszawie.

Od godzin południowych w niedzielę, 23 lutego wiatr będzie okresami wzmagał się do dość silnego i silnego, od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 65 km/h, później wyraźnie słabnący, zachodni, pod wieczór skręcający na południowy i południowo-wschodni - prognozuje IMiGW w Warszawie.

W nocy zachmurzenie duże, po północy od północnego zachodu większe przejaśnienia. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Opady okresami o umiarkowanym natężeniu, szczególnie na południu. Suma opadów na południu, wschodzie i miejscami w centrum do 15 mm. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr początkowo słaby i zmienny, potem wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, na południu chwilami również silny i tam od 30 km/h do 40 km/h oraz w porywach do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni - czytamy w komunikacie IMiGW w Warszawie. Najsilniejsze podmuchy wiatru są spodziwane 23 lutego od godz. 20 do 24 lutego do godz. 9. 

Od Dolnego Śląska po Podkarpacie porywy wiatru sięgać będą 110 km/h, a w wyższych partiach gór prędkość może wzrosnąć do 180 km/h. Na Bałtyku silny sztorm. 

Zapraszamy do nas: