Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

RADOM

Konkurs wiedzy o prawie na UTH w Radomiu

sobota, 29 lutego 2020 18:46 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Mazur Zuzanna z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu, zwyciężyła w konkursie wiedzy o prawie, ktory odbył się na Auli Głównej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Tegoroczny konkurs dotyczył profesji prawniczych w Polsce. Konkurs skierowany był do uczniów szkół średnich z regionu radomskiego. Udział w konkursie zgłosiło 171 uczniów z Radomia i regionu radomskiego.

Celem konkursu była promocja prawa, kształtowanie wiedzy prawniczej oraz rozpowszechnianie wśród młodzieży wiedzy o prawie i zawodach prawniczych. Polegał on na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań.

Po zakończeniu pisania pierwszej tury wyłoniono dwa pierwsze miejsca, natomiast trzecie miejsce i wyróżnienia zostały rozstrzygnięte w ramach drugiej rundy, składającej się z 15 pytań.

Zwycięzcami konkursu zostały następujące osoby: I miejsce: Mazur Zuzanna, z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu, II miejsce: Zych Angelika, z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Radomiu,III miejsce: Dzikowska Katarzyna, Zespół Szkół im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” w Grójcu.

W związku z tym, że dwie osoby ponownie uzyskały tą samą liczbę punktów, komisja postanowiła wyróżnić sześć osób. Wyróżnienia otrzymali: Michalczewska Martyna, XI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Radomiu; Rejmer Jan, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Przysusze; Rozińska Wiktoria, X Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Radomiu; Stępień Magdalena, I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Radomiu; Świerczyńska Weronika, VII Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomiu; Ziętek Weronika, V Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Radomiu.

Uroczystego wręczenia nagród dokonali: Rektor Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu dr hab. Joanna Smarż, prof. UTH Rad.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali zaproszenie do siedziby Parlamentu Europejskiego w Strasburgu od Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Adama Bielana.

Nagrody rzeczowe ufundowali: Kancelaria Radców Prawnych Kalita, Karpeta, Karolak i Wójcik s.c.; Kancelaria Prawa Gospodarczego Kazimierz Wlazło i Aneta Guza – Wójtowicz Spółka Partnerska Radców Prawnych, Kancelaria Radcy Prawnego Karola Sońty.

Organizatorem wydarzenia był Wydział Prawa i Administracji radomskiego Uniwersytetu.