Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

RADOM

Oddział wewnętrzny radomskiego szpitala przekształcony w oddział zakaźny

piątek, 03 kwietnia 2020 13:45 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (StockSnap)
Weronika Chochoł

Oddział chorób wewnętrznych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym w całości został przekształcony w oddział zakaźny. Powód: wzrost liczby hospitalizowanych osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

W piątek, 3 kwietnia w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa 45 pacjentów. Przebywają oni na oddziale obserwacyjno-zakaźnym, a także na oddziałach: ginekologiczno-położniczym, wewnętrznym i intensywnej terapii.

- Przekształcenie oddziału usprawni cały proces leczenia pacjentów. Przypomnę, że dyrekcja Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, przy moim poparciu wystąpiła z wnioskiem do wojewody mazowieckiego o przekształcenie całego szpitala w szpital jednoimienny o profilu zakaźnym - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Miasto czeka na decyzję wojewody w tej sprawie.

Jak wynika z informacji przekazanych przez prezydenta, w szpitalu na Józefowie trwają bardzo intensywne przygotowania, by jak najszybciej przywrócić normalną pracę na oddziale chorób wewnętrznych. Czekamy na oficjalne stanowisko Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w tej sprawie.

Przypomnijmy, władze MSS również rozważają wydzielenie oddziału dedykowanego jedynie osobom z koronawirusem.

Zapraszamy do nas: