Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

Wydarzenia

Radomscy prawnicy radomskim medykom

wtorek, 07 kwietnia 2020 08:45 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Iustitia
Jakub Szczechowski

Prawnicy z regionu radomskiego zebrali ponad 14 tys. zł i zakupili środki ochrony dla hospicjum, pogotowia i radomskich szpitali.

Akcję zainicjowal radomski oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” z pomocą Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka.  

- Nas wszystkich dotknęła nadzwyczajna sytuacja związana z panującą pandemią. W tym trudnym czasie niezwykle istotne jest podtrzymywanie nie tylko więzi społecznych, ale też okazywanie solidarności i wzajemnego wsparcia m.in. przez różne grupy zawodowe. W związku z tym w wielu miastach w Polsce sędziowie i przedstawiciele innych zawodów prawniczych postanowili pomóc służbom medycznym w ich codziennej trudnej pracy w walce z zagrożeniem - mówi Jarosław Łuczaj, prezes radomskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

Do zbiórki pieniężnej przyłączyło się kilkudziesięciu prawników z Radomia i okolic, ale też Lipska czy Przysuchy. To m.in. sędziowie, prokuratorzy, radcowie prawni, adwokaci, świat nauki. Wymiernym owocem akcji jest 10 przyłbic i 240 par specjalnym rękawiczek dla Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu, 20 przyłbic i 20 kombinezonów dla Radomskiego Centrum Onkologii. Dziś prawnicy przekażą tysiąc maseczek dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Wkrótce zakupione zostaną środki ochrony dla Radomkiego Szpitala Specjalistycznego i Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

 

Słowa wdzięczności dla prawników przekazała rzeczniczka  Radomskiego Centrum  Centrum Onkologii Izabela Leśkiewicz.