Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

RADOM

Komunikacja miejska w czasie Świąt Wielkanocnych

środa, 08 kwietnia 2020 09:49 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że autobusy komunikacji miejskiej w Radomiu będą w okresie świątecznym, to znaczy w dniach od 11 do 13 kwietnia 2020 roku (od soboty do poniedziałku) jeździć według standardowych rozkładów jazdy na poszczególne dni.

Komunikacja miejska w Radomiu (dotyczy wszystkich linii) będzie funkcjonowała następująco: w dniu 11 kwietnia 2020 roku (Wielka Sobota): według standardowych rozkładów sobotnich, w dniu 12 kwietnia 2020 roku (Wielkanoc, niedziela): według standardowych rozkładów niedzielnych, w dniu 13 kwietnia 2020 roku (Poniedziałek Wielkanocny): według standardowych rozkładów niedzielnych.

W tym roku, w odróżnieniu od lat poprzednich, w Wielką Sobotę nie będzie wprowadzanych żadnych zmian w rejonie cmentarzy (w tym także objazdów dla autobusów w rejonie Firleja!). Wciąż obowiązują bowiem rządowe ograniczenia dotyczące przemieszczania się, na mocy których opuszczanie miejsca zamieszkania zostało dopuszczone jedynie w przypadkach między innymi dojazdu do pracy i załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (zakupy, opieka nad bliskimi itp.). Według dostępnych interpretacji odwiedzanie cmentarzy w okresie stanu epidemii nie zalicza się do spraw niezbędnych do życia codziennego, dlatego służby państwowe i sanitarne zalecają przełożenie tego na później. Ponadto w miejscach publicznych obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób oraz konieczność zachowania dwumetrowych odległości pomiędzy pieszymi. Podczas pogrzebów na nekropolii nie może przebywać więcej niż pięć osób, nie licząc obsługi takich uroczystości. W komunikacji publicznej wciąż obowiązuje rządowe ograniczenie liczby przewożonych pasażerów do połowy liczby miejsc siedzących w danym autobusie! Ze względu na wszystkie takie ograniczenia również MZDiK dołącza się do apelu służb, żeby w okresie świątecznym zrezygnować tym razem z wizyt na cmentarzu!

Ze względu na odwołanie wszelkich uroczystości religijnych, odbywających się tradycyjnie w okresie przed świętami i podczas nich (procesje drogi krzyżowej oraz rezurekcyjne), nie zostały zaplanowane żadne ograniczenia w ruchu kołowym.

Źródło: MZDiK

Tag:
Zapraszamy do nas: