Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

RADOM

47 osób zmarło dotychczas z powodu koronawirusa w radomskim szpitalu

wtorek, 28 kwietnia 2020 11:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

47 osób zmarło dotychczas z powodu koronawirusa w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Poinformował o tym Jerzy Zawodnik, wiceprezydent miasta w trakcie Sesji Rady Miejskiej, która odbywa się w trybie zdalnym. To pierwszy taki przypadek w historii miasta związany z epidemią koronawirusa.

Jerzy Zawodnik wyjaśnił, że w większości przypadków zmarli były osobami starszymi, cierpiącymi na przewlekłe choroby. - To pacjenci, którzy zostali przyjęcia do naszego szpitala z Nowego Miasta nad Pilicą, Grójca i Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego - powiedział wiceprezydent miasta. Dodał, że koronawirusa pokonało 28 pacjentów szpitala.

Dotychczas przeprowadzono 1470 testów dla pracowników szpitala, które wykazały 18 zakażeń. - Nie dochodziło do nich na terenie naszego szpitala, lecz wirus został przyniesiony z zewnątrz - wyjaśnił Jerzy Zawodnik.

Wykonano też prawie 1,5 tys. testów dla pacjentów z czego w 258 przypadkach stwierdzono zakażenie koronawirusem. 97 kolejnych osób oczekuje na wyniki badań.

W ostatnim czasie nieobecnych było 421 pracowników szpitala, wśród nich 45 lekarzy i 172 pielęgniarki. Ponadto RSS ma zapewnioną odpowiednią ilość środków ochrony dla personelu medycznego.

Radomski Szpital Specjalistyczny przygotował 229 łóżek dla osób dorosłych i 25 łóżek dla dzieci chorych na COVID-19. Ponadto dla pacjentów oczekujących na wyniki badań przygotowano 24 sale na oddziale ginekologiczno-położniczym.

W szpitalu hospitalizowanych jest ok. 100 osób, z czego 70 ma potwierdzony wynik dodatni na obecność koronawirusa a 30 oczekuje na wyniki badań.

Przypomnijmy, że w hotelu Iskra w Radomiu mieści się izolatorium, bowiem żaden inny hotel w mieście nie wyraził zgody na utworzenie takiej placówki dla osób, które łagodnie przechodzą koronawirusa. Przygotowano tam 48 pokoi z obsługą pielęgniarską i lekarzem. Dotychczas nikt nie skorzystał z tej formy pomocy.

Dodajmy, że od 3 kwietnia RSS jest szpitalem zakaźnym.