Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

Rodzice, mimo poluzowania obostrzeń, nie chcą wysyłać dzieci do przedszkoli

środa, 29 kwietnia 2020 17:31 / Autor: Radosław Mizera
foto: Katrina_S/pixabay
Radosław Mizera

83% rodziców ma obawy z wysyłaniem swoich dzieci do żłobków i przedszkoli. Takie są dotychczasowe wyniki ankiety, którą zamieścił na swoim profilu FB prezydent Radomia. Przypomnijmy, że dzisiaj premier Mateusz Morawiecki poinformował, że żłobki i przedszkola od 6 maja będą mogły działać w nowym systemie sanitarnym.

Decyzję o otwarciu tych placówek mają podjąć organy prowadzące po uwzględnieniu wytycznych GIS i podmiotów nadzorujących. - Dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców, w tym szczególnie tych najmłodszych - powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski. Dlatego zwrócił się do mieszkańców z pytaniem, czy żłobki i przedszkola powinny zostać otwarte. Odpowiadać można w ankiecie, która została zamieszczona na profilu FB prezydenta Radomia:

Znacznie gorsza sytuacja jest w Drzewicy, gdzie zarażonych zostało prawie 100 osób. - Nie ma jeszcze wytycznych GIS i resortu edukacji jak te placówki mają funkcjonować. Czekam też na raport Sanepidu. Osoby, które zostały zarażone zdrowieją. Ale mamy pewne obawy, czy to jest ten czas, aby przedszkola otwierać – komentuje burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski:

Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański do rządowych zapowiedzi podchodzi bardzo ostrożnie. - Jest problem natury psychologicznej, czy rodzice są gotowi posłać swoje dzieci do przedszkoli – powiedział burmistrz Końskich:

Rząd przypomina rodzicom, by nie posyłali do instytucji dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy muszą pozostać w domu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.

Zapraszamy do nas: