Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żeleźnica, Góry Mokre
Dziś jest: Niedziela, 09 maja 2021

RADOM

Od 18 maja zmiany w komunikacji miejskiej

czwartek, 14 maj 2020 12:06 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z kolejnymi decyzjami rządu, od dnia 18 maja 2020 roku (poniedziałek) w autobusach miejskich w Radomiu będą zwiększone limity przewożonych pasażerów. Zakończy się też obsługiwanie niektórych kursów dwoma autobusami.

Polski rząd dopuścił możliwość zastąpienia dotychczasowego limitu pasażerów, który wynosił połowę liczby miejsc siedzących w danym autobusie, nowym limitem wynoszącym 30 procent wszystkich miejsc (siedzących i stojących łącznie).

W przypadku autobusów eksploatowanych w komunikacji miejskiej w Radomiu limity będą określone następująco: autobusy 10-metrowe - maksymalnie 22 osoby (dotychczas 10 osób); autobusy 12-metrowe - w zależności od modelu maksymalnie od 23 do 32 osób (dotychczas 14 osób); autobusy 15-metrowe - maksymalnie 38 osób (dotychczas 20 osób); autobusy 18-metrowe - w zależności od modelu maksymalnie od 45 do 54 osób (dotychczas 20 osób). Na drzwiach autobusów będą informacje z podaną maksymalną liczbą pasażerów dla danego modelu.

Pomimo zwiększenia tych limitów rząd zdecydował o utrzymaniu dotychczasowej zasady, że pasażerowie będą mogli zajmować jedynie co drugie miejsce siedzące (połowa foteli nadal musi pozostać wolna). Konieczne jest zachowywanie odstępów od innych osób, jak również zakrywanie nosa i ust podczas przebywania w autobusach. Wciąż będą utrzymane tak zwane strefy wydzielone z przodu każdego pojazdu oraz zawieszenie sprzedaży biletów przez kierowców autobusów.

Ze względu na nowe limity zakończy się obsługa wybranych kursów linii 3, 5, 10, 12, 13, 17 i 21 dwoma autobusami naraz. Każdy kurs będzie ponownie wykonywany tylko przez jeden pojazd, choć w niektórych przypadkach zostaną utrzymane zmiany taboru (na przykład obsługa autobusami przegubowymi zamiast solowymi).

Kilka dni później nastąpi przywrócenie powszednich rozkładów jazdy w dni powszednie na liniach 2, 4, 7, 9, 11 i 25.

Źródło: MZDiK

Tag: