Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jankowice
Dziś jest: Środa, 29 września 2021

RADOM

Nowa recepta Szymona Hołowni

piątek, 15 maj 2020 11:28 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Szymon Hołownia zaprezentował dzisiaj w Radomiu swój program dotyczący służby zdrowia. Spotkanie odbyło się przed Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym na Józefowie.

Radom szczepienia

Kandydat na prezydenta Polski skrytykował władze państwowe za brak reakcji w początkowej fazie rozprzestrzeniania się koronawirusa. - To w tym szpitalu zostało zarażonych ok. 200 osób. Wszyscy widzieliśmy brak jakiekolwiek pomocy, brak ochrony osobistej ze strony państwa. Po co nam państwo, które tylko gada - mówił polityk przed szpitalem, którego organem założycielskim jest Samorząd Województwa Mazowieckiego:

Szymon Hołownia skrytykował również ministerstwo zdrowia za ilość testów, które są niewystarczające:

Kandydat na prezydenta Polski mówił też, że pilną sprawą jest podniesienie nakładów na służbę zdrowia:

Szymon Hołownia jest również zwolennikiem zatrzymywania lekarzy w Polsce. - Ale muszą być najpierw godnie wynagradzani. Trzeba też wprowadzić ścieżkę stypendialną kształcenia medyka. Polska potrzebuje lekarzy. Nie może tak być, że kształcimy lekarzy na eksport za ciężkie pieniądze - mówił kandydat na prezydenta Polski:

Szymon Hołownia uważa również, że trzeba zająć się także psychiatrią dziecięcą w Polsce, bowiem na 10 mln dzieci i młodzieży przypada zaledwie 445 lekarzy specjalistów.