Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

RADOM

Dzięki dobrym uczynkom świat jest lepszy

wtorek, 19 maj 2020 18:29 / Autor: Beata Okulińska
pixabay
Beata Okulińska

Dziś obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków. Z tej okazji zapytaliśmy tych, którzy pomagają innym, czym są dla nich dobre uczynki i co im daje czynienie dobra.

Emilia Kosma jest policjantką. Pracuje w Mazowieckiej Drogówce. Niedawno wspólnie z kolegą z pracy Marcinem Sawickim uratowała młodego mężczyznę z płonącego auta. Czym dla niej jest dobry uczynek i dlaczego warto pomagać innym?

Katarzyna Marszałek jest dietetyczką i instruktorką fitness. Od paru lat organizuje imprezy charytatywne, z których całkowity dochód jest przeznaczony na pomoc dla chorych dzieci. Poświęca swój czas i energię, by pomagać innym. Dlaczego to robi iczym dla niej są dobre uczynki?

Ks. Daniel Glibowski zrzesza wokół siebie grupę wspaniałych ludzi, którzy pomagają bezdomnym. "Przyjaciele bezdomnych" organizują dla ludzi bez dachu nad głową ciepłe posiłki, modlą się za nich, próbują zapewnić im dach nad głową, ale przede wszystkim okazują im szacunek i przekonują ich, że też są wartościowymi jednostkami. Czym dla ks. Daniela jest dobry uczynek?

Warto zajrzeć na profil FB Przyjaciół Bezdomnych. Tam znajdziecie informacje jak sprezentować osobie bezdomnej ciepły posiłek.

Zapraszamy do nas: