Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

RADOM

Strażnicy miejscy sprawdzą, czy nosisz maseczkę

wtorek, 04 sierpnia 2020 12:09 / Autor: Monika Nowakowska
foto: JSzczechowski/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce - Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 680 nowych przypadkach. W związku ze wzrostem zachorowań strażnicy miejscy w Radomiu będą sprawdzać, czy pasażerowie komunikacji miejskiej stosują się do reżminu sanitarnego i noszą maseczki ochronne.

Strażnicy miejscy zapowiadają zdecydowane działania wobec tych, którzy lekceważą obowiązek noszenia maseczek. Za ich brak będzie groził mandat w wysokości 500 złotych. Zastępca komendanta Straży Miejskiej Grzegorz Sambor poinformował, że wielotygodniowa pobłażliwość, rozmowy i pouczenia nie przyniosły rezultatu i radomianie nadal nie stosują się do obostrzeń sanitarnych:

Kontrole w autobusach komunikacji miejskiej ruszą od jutra. Patrole będzie można spotkać na wszystkich liniach. Do akcji zaangażowani zostaną także policjanci. Mundurowi kontrolować będą sklepy wielkopowierzchniowe i galerie handlowe. - To koniec pobłażania. Na początek będą pouczenia, ale jeśli i to nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, posypią się mandaty karne - dodaje komendant.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa przez osoby przebywające w przestrzeni publicznej obowiązuje od połowy kwietnia. Wszyscy powinniśmy używać osłon na ulicy, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług i zakładach pracy.