Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. January, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kozienice (Św. Krzyża)
Dziś jest: Niedziela, 19 września 2021

Samorząd

Prezydent Radomia bez wotum zaufania większości radnych

piątek, 28 sierpnia 2020 14:05 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prezydent Radomia Radosław Witkowski bez wotum zaufania. Głosowało 26 radnych. 12 było „za” a 14 „przeciw”. 

Radna Marta Michalska-Wilk w trakcie debaty nad raportem o stanie gminy przekonywała, że budżet za 2019 roku rok wykonany na wysokim poziomie. - Na tych 290 stronach raportu możemy przeczytać o wielu zrealizowanych przedsięwzięciach w mieście – mówiła radna Koalicji Obywatelskiej:

Radny Kazimierz Woźniak zwrócił uwagę na wysiłki Urzędu Miejskiego przy wspieraniu lokalnej służby zdrowia:

Nowy szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości radny Łukasz Podlewski komentując raport miał wątpliwości w temacie inwestycji realizowanych przez Wodociągi Miejskie i sprzedanych miejskich nieruchomości w 2019 roku:

Z kolei radny Robert Fiszer (PiS) miał zastrzeżenia dotyczące współpracy z klubem radnych PIS:

W imieniu prezydenta Radomia na pytania radnych odpowiadał wiceprezydent miasta Mateusz Tyczyński. - Trudno mówić o niezrealizowanych inwestycjach, skoro one jeszcze trwają, bo są to zadania wieloletnie. Co do Radomskiego Programu Drogowego to zrealizowaliśmy 10 ulic na łączną sumę 1,8 mln złotych – mówił wiceprezydent miasta Mateusz Tyczyński:

Wiceprezydent miasta Katarzyna Kalinowska poinformowała, że miasto ma pomysł za zagospodarowanie terenów wokół budowanego lotniska na Sadkowie. - Mamy gotową koncepcję, ale czekamy teraz na ruch ze strony spółki Polskie Porty Lotnicze, abyśmy mogli otrzymać plan generalny lotniska – przekonywała wiceprezydent miasta:

Na zakończenie głos zabrał prezydent miasta Radosław Witkowski. - Dzisiaj w raporcie prezentujemy dobry stan miasta, bowiem przed nami kilka trudnych lat, by odbudować się po zakończeniu epidemii koronawirusa. Stan państwowego budżetu z pewnością odbije się na samorządowych finansach – powiedział prezydent Witkowski: