Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

RADOM

Jest zgoda wojewody na późniejsze przekształcenie radomskiego szpitala

środa, 09 września 2020 10:48 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Nie od 15, ale od 28 września Radomski Szpital Specjalistyczny przestanie być jednoimienny i wróci do działalności sprzed pandemii. Zgodę na opóźnienie terminu przekształcenia wyraził wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. 

W związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi walki z epidemią koronawirusa, Radomski Szpital Specjalistyczny od 15 września miał wznowić swoją działalność sprzed pandemii i nie być już placówką jednoimienną. 

- Cieszymy się z decyzji wojewody mazowieckiego, ale jednocześnie wystąpiliśmy z pismem, że potrzebujemy czasu na przystosowanie naszego szpitala do normalnej działalności leczniczej. To kwestia m.in. przeprowadzenia fumigacji całego szpitala. Dokonaliśmy szereg przeróbek w szpitalu, stawialiśmy ścianki działowe, na każdym oddziale stawiane były śluzy, dlatego prosimy o czas do 28 września - mówił w audycji Radia Plus Radom Bilans Dnia wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Wojewoda mazowiecki przychylił się do prośby dyrekcji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. 

"W związku z wskazaną przez szpital koniecznością czyszczenia oddziałów w tym fumigacji, likwidacji śluz i przeprowadzenia niezbędnych napraw i remontów, Wojewoda Mazowiecki wyraził zgodę na powyższe. Wojewoda w piśmie do Dyrekcji placówki podkreślił jednocześnie, że możliwość przesunięcia tego terminu, powinna zostać uzgodniona z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim NFZ. Jednocześnie informuję, że Radomski Szpital Specjalistyczny od 15 września br. zobowiązany jest, zgodnie z decyzją z 3 września 2020 r. do realizowania świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2" - informuje Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym będzie musiało pozostać 26 łóżek dla pacjentów z koronawirusem.

Miejska lecznica funkcjonowała jako szpital zakaźny od początku kwietnia.