Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

RADOM

UTH: Inauguracja roku akademickiego odwołana!

środa, 14 października 2020 10:41 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem, władze radomskiej uczelni zdecydowały się odwołać uroczysta inaugurację roku akademickiego. Nowy rok akademicki rozpocznie rektor Uniwersytetu wygłaszając jedynie przemówienie inauguracyjne.

Pierwotnie inauguracja roku akademickiego 2020/2021 miała odbyć się w ograniczonej formie i przy utrzymanym reżimie sanitarnym. Całość uroczystości miała być transmitowana online. 

"Z przykrością informujemy, że z uwagi na znaczny wzrost zakażeń wirusem SARS-COV-2 w Radomiu i regionie, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo pracowników i studentów Uczelni, uroczystość inauguracji w planowanej hybrydowej i skróconej formie została odwołana" - informuje Aneta Mirosz - dyrektor Biura Rektora UTH. 

Nowy rok akademicki w Uniwersytecie rozpocznie prof. Sławomir Bukowski - rektor UTH - wygłaszając jedynie przemówienie inauguracyjne. Po przemówieniu odbędzie się wykład inauguracyjny dra hab. inż.Tadeusza Szumiaty nt. "Współczesna metrologia w nauce,przemyśle i ochronie środowiska".

Zarówno przemówienie jak i wykład inauguracyjny dostępne będą na stronie internetowej uczelni (tutaj) Inauguracja w czwartek, 15 października o godz. 12.00.