Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Felicjan, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020

RADOM

Urząd Miejski w Radomiu wraca do pracy na dwie zmiany

czwartek, 15 października 2020 13:26 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Radomski magistrat wraca do pracy na dwie zmiany. Od poniedziałku urząd będzie czynny od 7:00 do 19:00.

Zarządzenie prezydenta w tej sprawie będzie obowiązywało od 19 października do 1 listopada. Urząd będzie pracował od 7:00 do 19:00 z przerwą między 13:45 i 14:15.

Nie zmieni to natomiast zasad obsługi interesantów. Bezpośrednia obsługa, bez konieczności umawiania terminu wizyty, jest prowadzona m.in. w Wydziale Komunikacji, Wydziale Podatków w sprawach dotyczących złożenia lub korekty informacji i deklaracji na podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny, a także złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia w sprawach podatków lokalnych oraz w Biurze Obsługi Mieszkańca przy ul. Kilińskiego 30. Konieczności umawiania wizyty nie ma też w Wydziale Spraw Obywatelskich (ul. Moniuszki 9) w sprawie złożenia wniosku lub odbioru dowodu osobistego i w sprawach dotyczących ewidencji ludności, Urzędzie Stanu Cywilnego (ul. Moniuszki 9) oraz w Biurze Działalności Gospodarczej i Zezwoleń (ul. Rynek 1). Ponadto codziennie, w budynku przy ul. Kilińskiego 30, od 11.00 do 12.00 pracownicy Wydziału Geodezji wydają wypisy, wyrysy i mapy oraz przyjmują wnioski.

Interesanci będą zobowiązani do przestrzegania przepisów sanitarnych i stosowania środków ochrony osobistej. W tym samym czasie w danym pomieszczeniu może przebywać tylko jedna osoba.

Urząd zachęca do korzystania z urny na dokumenty, która jest ustawiona przy wejściu od ul. Kilińskiego, a także załatwiania spraw przez internet.