Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 03 grudnia 2020

RADOM

Co z basenami w Radomiu, Kozienicach, Opocznie i Końskich?

wtorek, 20 października 2020 11:37 / Autor: Michał Kaczor
fot. 12019/pixabay.com
Michał Kaczor

Decyzją rządu korzystanie z basenów jest ograniczone do kilku przypadków. Sprawdziliśmy, jak działają baseny w Radomiu, Kozienicach, Końskich i Opocznie.

Zgodnie z rady ministrów, działalność klubów fitness, siłowni i basenów jest dozwolona, jeśli wykonują działalność leczniczą oraz dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych.

- Udostępniamy baseny wyłącznie dla zajęć szkolnych, zorganizowanych zajęć sportowych - oczywiście w odpowiednim rygorze sanitarnym. Nie są udostępniane dla klientów indywidualnych - mówi Łukasz Didyk, kierownik basenów Neptun, Orka i Delfin w Radomiu.

Na podobne rozwiązanie zdecydowały się pływalnia Delfin w Kozienicach oraz "Opoczyńska Fala". W Kozienicach od 20 października basen jest dostępny dla uczniów w ramach zajęć szkolnych oraz klubów sportowych, a w Opocznie dla sekcji pływackiej LKS Opocznianka oraz na lekcjach wychowania fizycznego.

Zajęć nie prowadzi natomiast pływalnia w Końskich, ale w najbliższych dniach planowane jest udostępnienie basenu na podobnych zasadach, jak w Radomiu, Kozienicach i Opocznie.