Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

RADOM

Co będzie można kupić zgodnie z nowymi obostrzeniami?

piątek, 06 listopada 2020 13:28 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com/Candid_Shots
Weronika Chochoł

Od jutra wejdą w życie kolejne obostrzenia wprowadzone w ramach walki z pandemią. Wśród nich jest ograniczenie działalności centrów handlowych. Jak radzą sobie hipermarkety i centra handlowe z wprowadzeniem kolejnych restrykcji? 

Od jutra działalność galerii handlowych będzie ograniczona. Otwarte pozostaną punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt i prasą.

Pozostały handel odbywał się będzie bez zmian: w sklepach do 100 m2 – 1 os/10 m2, w sklepach powyżej 100 m2 – 1 os/15 m2.

W praktyce oznacza to, że w galeriach handlowych zamknięte będą sklepy np. z odzieżą czy obuwiem, ale bez problemu będzie można kupić produkty pierwszej potrzeby, takie jak żywność czy leki. - Punkt fryzjerski i kosmetyczny będą działały jak do tej pory - z obowiązującymi zasadami sanitarnymi. Będzie można dorobić klucze czy chociażby skorzystać z z punktu telewizji cyfrowej - mówi Anna Flis - dyrektor hipermarketu E.Leclerc w Radomiu: 

Podobnie przedstawia się to w radomskiej Galerii Słonecznej - mówi Anna Stawczyk - dyrektor galerii i wymienia sklepy i punkty, z których będą mogli skorzystać klienci:

Dyrektor Stawczyk zwraca również uwagę na ekonomiczny aspekt ograniczenia działalności galerii. - Wiosenny lockdown przyniósł nam milionowe straty: 

W trudniejszej sytuacji są np. sklepy ze sprzętem RTV i AGD znajdujące się w centrach handlowych. - Z jednej strony rozumiemy kwestię związaną z obostrzeniami i zdajemy sobie sprawę, że działać trzeba. Ale te przepisy są niejasne, a jak są niejasne, to wdaje się chaos. Nie wiemy, czy np. możemy wydawać towar zakupiony z opcją odbioru osobistego przez ladę, więc trudno nam się na ten moment ustosunkować do wprowadzanych obostrzeń - powiedział nam rzecznik jednego ze sklepów RTV AGD w Polsce. 

O cierpliwość i wyrozumiałość apeluje do klientów Anna Stawczyk - dyrektor Galerii Słonecznej: 

Od soboty, 7 listopada zamknięte będą również placówki kultury. Hotele dostępne będą tylko dla gości przebywających w podróży służbowej. W kościołach przebywać będzie mogła jedna osoba na 15m2. W klasach 1-3 wprowadzona będzie nauka zdalna, a w pozostałych - przedłużona do 29 listopada. 

Ogłoszone w środę obostrzenia obowiązywać będą od soboty, 7 listopada (w przypadku szkół od poniedziałku, 9 listopada) do 29 listopada z możliwością przedłużenia. Jak zapowiada premier Mateusz Morawiecki, to być może ostatni etap, który uchroni Polskę przed narodową kwarantanną.