Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

Mieszkańcy chcą ograniczenia prędkości wzdłuż ulicy Młyńskiej w Radomiu

wtorek, 08 grudnia 2020 12:52 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Problem pojawił się od chwili wybudowania przepustu wzdłuż ulicy Owalnej. Głównie w godzinach porannych i popołudniowych odbywa się tam duży ruch samochodów.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie wszyscy dostosowują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Dlatego mieszkańcy chcą zamontowania progów zwalniających. Do ich stanowiska odniósł się Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

- Teraz jest niebezpiecznie przechodzić przez jezdnię, głównie rano i popołudniu. Wszystko przez samochody. Kierowcy poruszają się bardzo szybko – mówią zaniepokojeni mieszkańcy ulicy Młyńskiej:

Osobnym problem są także samochody ciężarowe, które jadąc od strony starej siódemki, kierują się przez ulicę Wośnicką, Owalną i Młyńską, skracając sobie tym samym drogę do centrum miasta. Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu zwrócił uwagę, że przy Owalnej obowiązuje ograniczenie nie tylko prędkości ale i tonażu. - Obowiązuje tam ograniczenie ruchu dla samochodów do 3,5 tony. Odnosząc się do postulatów mieszkańców Młyńskiej w sprawie zamontowania progów zwalniających trzeba pamiętać, że ulica się położona na wzgórzu. Montaż tych elementów mógłby spowodować zatrzymanie wody w czasie deszczu, bowiem w ulicy nie ma kanalizacji deszczowej. Jedynym wyjściem jest odstąpienie części prywatnych gruntów w celu jej wybudowania – powiedział Dawid Puton:

Przejazd ulicą Owalną znacznie skraca drogę z Potkanowa do drogi krajowej nr 7. Koszt inwestycji to ponad 750 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, poprzedni przepust pod ulicą Owalną zniszczyła przed kilkoma laty gwałtowna ulewa. Aby woda nie zalała okolicznych terenów, strażacy interwencyjnie przekopali drogę. Ruch kołowy został tam wstrzymany. Nad rzeką została postawiona tymczasowa kładka dla pieszych.

Radomska Policja informuje, że nie miała dotąd sygnałów od mieszkanców na temat samochodów, które nie dostosowują się do ograniczeń prędkości. Jednoczesnie obiecuje, że drogówka podejmie działania prewencyjne w tej części miasta.