Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maciej Apostoł              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jóźwików, Sarbice
Dziś jest: Piątek, 14 maja 2021

RADOM

Sylwester w cieniu pandemii

środa, 30 grudnia 2020 16:36 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com/Pexels
Weronika Chochoł

Dla jednych to data jak każda inna, dla innych - jedyna taka noc w roku. Już jutro sylwester. Jakie plany na tę noc w cieniu pandemii mają radomianie?

Huczne bale, sylwestrowe wyjazdy, koncerty.... W tym roku nie ma mowy o żegnaniu starego i witaniu nowego roku w ten sposób. Za to królują domówki w większym lub kameralnym gronie:

Na każdej domówce można zaskoczyć gości pysznymi przekąskami - przekonuje Monika Tyniec ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich "Gosposie" w Przystałowicach Dużych:

Chociaż noc sylwestrowa będzie się różnić od tych z ubiegłych lat, to niezmienne są postanowienia noworoczne, które towarzyszą wielu z nas: 

 

- Dużo lepiej jest podejmować zmiany wtedy, kiedy akurat przyjdzie nam na to ochota. Wyznacznikiem ma być nasza gotowość zmiany, nie data - przekonuje psycholog Jacek Mularski. Jeśli jednak podejmujemy postanowienie możemy pomóc sobie w jego utrzymaniu. Możemy powiedzieć znajomym o postanowieniu lub odkładać pieniądze zaoszczędzone na tym, z czego rezygnujemy. Najważniejsze jest jednak żebyśmy byli zmotywowani do zmian:

Powitajmy Nowy Rok bezpiecznie i rozsądnie pod każdym względem i niech spełnią się wszystkie życzenia i zamierzenia: