Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

RADOM

Rozpoczęły się szczepienia w domach pomocy społecznej

poniedziałek, 18 stycznia 2021 16:11 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/HVesna
Elżbieta Warchoł

W domach pomocy społecznej w Radomiu rozpoczęły się szczepienia mieszkańców przeciwko Covid 19 - informuje Katarzyna Piechota- Kaim, rzecznik prezydenta.

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Holszańskiej. Szczepienia mieszkańców i pracowników odbędą się na terenie domu pomocy społecznej, 20 stycznia. Podmiot szczepiący nie zgłaszał problemów z dostępnością szczepionek. Na 80 mieszkańców chęć zaszczepienia zadeklarowało 70 osób. Zmieszkańcami zaszczepionych zostanie trzech pracowników DPS.

Dom Pomocy Społecznej Weterana i Walki Pracy, ul. Wyścigowa. Szczepienia miały ruszyć jutro, 19.01.2021r. Jednak z powodu braku szczepionek ( nie dotarł transport szczepionek do POZ Ustronie ) termin szczepienia może się przesunąć.  Na 168 mieszkańców chęć zaszczepienia zadeklarowało 131 osób. Szczepienia odbywać się będą w POZ „Ustronie”. Osoby leżące będą szczepione na miejscu, w DPS Chęć zaszczepienia zadeklarowało 90 pracowników. Szczepienia personelu miały się odbyć w dniach 19-20.01.2021 r. w Centrum Onkologii. Nie odbędą się z powodu braku szczepionek.

Dom Pomocy Społecznej „Nad Potokiem”. Szczepienia w DPS miały rozpocząć się dzisiaj, jednak z powodu braku dostawy szczepionek do punktu szczepień, nie było możliwości przeprowadzenia akcji szczepień pensjonariuszy i personelu. Chęć zaszczepienia zadeklarowało 101 mieszkańców na 179. Pensjonariusze i personel (66 osób) zaszczepieni zostaną na miejscu.

Dom Pomocy Społecznej im. św. Kazimierza, ul. Garbarska. Szczepienia w DPS rozpoczęły się dzisiaj. Chęć zaszczepienia zadeklarowało 41  mieszkańców na 42. Szczepienia odbywać będą w punkcie szczepień w ZOZ „Zamłynie” oraz na terenie DPS. Termin szczepień personelu nie został jeszcze wyznaczony. Chęć zaszczepienia zadeklarowało 19 pracowników.