Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

RADOM

Przetarg na budowę przedszkola rozstrzygnięty

piątek, 29 stycznia 2021 12:14 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Radom
Monika Nowakowska

Już wkrótce będą mogły ruszyć prace przy przebudowie budynku dawnego Publicznego Gimnazjum nr 11 przy ul. Kujawskiej w Radomiu. Urząd Miejski rozstrzygnął przetarg na wykonanie prac niezbędnych do zmiany sposobu jego użytkowania. Za 15 miesięcy będzie się tam mieściło nowoczesne przedszkole dla 190 dzieci. Część pomieszczeń zajmie też poradnia psychologiczno-pedagogiczna, która przeniesie się z ul. Toruńskiej.

Będzie to nowoczesny obiekt, z pełnym zapleczem, dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. - To kontynuacja naszych działań skierowanych do młodych rodzin. Z roku na rok widzimy coraz większe zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolach, stąd decyzja o przystąpieniu do kolejnej inwestycji. Przypomnę, że wcześniej nowe przedszkole powstało też przy ulicy Kilińskiego. Z kolei przy ul. Michałowskiej wybudowaliśmy żłobek, a następny powstanie na Borkach przy ul. Batalionów Chłopskich - mówi prezydent Radosław Witkowski:

Zgodne z projektem, budynek będzie podzielony na dwie części. Odrębne wejście z windą będzie miała poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Na drugim piętrze budynku zostanie dla niej przygotowanych 12 gabinetów oraz sala konferencyjna. Przedszkole zajmie natomiast parter, pierwsze piętro i część drugiego. Na parterze znajdą się m.in. szatnie, kuchnia, sala gimnastyczna z możliwością podziału na teatralną, pomieszczenia administracyjne. Na pierwszym i drugim piętrze powstanie dziesięć sal dydaktycznych z zapleczem sanitarnym. Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zainstalowane zostaną windy ułatwiające transport osób niepełnosprawnych. Zmieni się także teren wokół budynku. Powstanie m.in. plac zabaw, zostaną posadzone drzewa i krzewy.

Przetarg na przebudowę budynku przy ul. Kujawskiej wygrała firma WBM Inwestycje z Radomia. Prace będą kosztowały 8,9 mln złotych.