Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

RADOM

Miejski Zarząd Dróg ponownie zamknie ulicę Szydłowiecką

poniedziałek, 22 lutego 2021 15:51 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Jak tylko pozwolą warunki pogodowe rozpocznie się przebudowa mostu na rzece Mlecznej na ulicy Szydłowieckiej. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu przypomina, że w tej części miasta wciąż trwają prace drogowe, które mają potrwać do końca czerwca 2021 roku.

Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu przypomina, że prace na ulicy Szydłowieckiej formalnie wciąż trwają. - Nie było żadnych odbiorów. Wprawdzie ta ulica jest przejezdna, ale niebawem rozpoczniemy przebudowę mostu na wysokości Muzeum Wsi Radomskiej - powiedział Dawid Puton:

Termin ponownego zamknięcia części ulicy Szydłowieckiej zostanie podany w późniejszym terminie.

Rozbudowywana ulica Szydłowiecka pomiędzy ulicami Kielecką a Starokrakowską ma prawie 1700 metrów długości. Pomiędzy ulicami Nadrzeczną a Czajkowskiego powstały dwie zatoki przystankowe i zatoczka parkingowa. Docelowo ulicą Szydłowiecką mają jeździć autobusy komunikacji miejskiej, aby między innymi zapewnić dzieciom z rejonu Pruszakowa dojazd do szkoły podstawowej przy ulicy Starokrakowskiej. Wzdłuż rozbudowywanej drogi pojawiło się ponadto nowe oświetlenie LED. Koszt remontu to prawie osiem milionów złotych.