Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Szpital na Józefowie: Liczba pacjentów na SOR nie spada

czwartek, 25 lutego 2021 10:42 / Autor: Michał Kaczor
fot. MSS
Michał Kaczor

- Na wymierne efekty reorganizacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego trzeba będzie trochę poczekać - mówi Karolina Gajewska, rzecznik szpitala na Józefowie. W ostatnich miesiącach lecznica alarmowała, że na SOR trafiało zbyt wielu pacjentów.

Od poniedziałku Radomski Szpital Specjalistyczny przyjmuje także pacjentów niezakażonych COVID-19. Na ten ruch od początku pandemii czekał szpital na Józefowie. Lecznica wielokrotnie alarmowała, że SOR i inne oddziały są przepełnione.

- Na wymierne efekty reorganizacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego trzeba będzie trochę poczekać. Choć SOR przy ul. Tochtermana przyjmuje wszystkich pacjentów, to na nasz SOR nadal trafia bardzo dużo chorych. Ostatniej doby Szpitalny Oddział Ratunkowy zarejestrował 131 pacjentów, co nie wskazuje na znaczący spadek - mówi Karolina Gajewska, rzecznik szpitala na Józefowie.

Władze lecznicy mają nadzieję, że uda się poprawić sytuację chociaż na niektórych oddziałach.

Obie placówki może odciążyć szpital tymczasowy, który powstaje przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Ma on być gotowy na początku marca.