Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

RADOM

Rozpoczęły się próbne egzaminy maturalne w radomskich szkołach

środa, 03 marca 2021 11:22 / Autor: Magdalena Król
foto: Radosław Mizera Radio Plus Radom
Magdalena Król

Rozpoczęły się próbne egzaminy maturalne organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Dziś przyszli absolwenci przystąpili do testu z języka polskiego na poziomie podstawowym, a niektórzy zmierzą się z łaciną i kulturą antyczną oraz językami mniejszości narodowych.

3 marca punktualnie o godzinie 9:00 maturzyści rozpoczęli próbny egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Mimo pandemii, przyszli absolwenci w większości radomskich placówek, testy pisali w szkołach. Podczas egzaminu obowiązywały zasady reżimu sanitarnego - dystans społeczny oraz dezynfekcja. W tym roku uczniowie do egzaminu dojrzałości przygotowują się podczas zdalnych lekcji.

- Niestety, ale w czasie pandemii brakuje tego kontaktu nauczycieli z uczniami. Jest to bardzo trudne zadanie i nie wszyscy uczniowie temu podołają, ponieważ związane jest to z duża samodyscypliną - powiedział Romuald Lis, dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

A jak wyglądają przygotowania uczniów do matury w czasie pandemii koronawirusa?

- Wszyscy nauczyciele starają się, robią nam prezentacje. Ja dużo wynoszę z tych lekcji - mówiła jedna z tegorocznych maturzystek.

- Musimy nauczyć się wiele sami. Każdy przygotowuje się indywidualnie, ale nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby tegoroczna matura przebiegła w jak najlepszych warunkach - oznajmiła uczennica.

- Myślę, że łącząc pracę nauczycieli z e-lekcji i naszą pracę to damy radę napisać bardzo dobrze maturę - dodała kolejna uczennica.

Przypomnijmy, tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja. Natomiast ze względu na sytuację epidemiczną, egzaminy ustne nie będą obowiązkowe.