Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Porzucone śmieci przy ulicy Chorzowskiej w Radomiu

poniedziałek, 08 marca 2021 15:54 / Autor: Magdalena Król
Foto: MZDiK w Radomiu
Magdalena Król

Worki z odpadkami z gospodarstw domowych, stare opony, szmaty, pozostałości po remoncie budynku, a nawet lodówka. Takie śmieci zostały porzucone przy niezabudowanym odcinku ulicy Chorzowskiej w Radomiu.

Przy niezabudowanym odcinku ulicy Chorzowskiej w krzakach wzdłuż drogi pojawiły się niedawno m.in. worki z odpadkami z gospodarstw domowych, stare opony, pozostałości po remoncie budynku oraz lodówka.

- Nie jest to, niestety, pierwszy taki przypadek - nie tylko w tej części miasta, ale w ogóle w jego granicach - mówi Dawid Puton, Rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Podobne sytuacje mają również często miejsce między innymi przy ulicach Towarowej, Bieszczadzkiej, Banacha, Witosa.Przypadki podrzucania odpadów należy zgłaszać do Straży Miejskiej w Radomiu (numer 986), która może ustalić, na czyjej działce one leżą i zobowiązać właściciela terenu do posprzątania. Gdy jest pewność, iż dany teren stanowi pas drogowy, można to zgłaszać bezpośrednio do naszego Działu Czystości i Zieleni (numer 48 386-91-65 albo e-mail: ).