Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Fatimska              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mnin
Dziś jest: Czwartek, 13 maja 2021

RADOM

Ile bezpłatnych maseczek trafi do regionu? Radom wciąż nie ma ani maseczek ani wytycznych

poniedziałek, 15 marca 2021 16:07 / Autor: Michał Kaczor
fot. AlexChirkin/Wikipedia/CC
Michał Kaczor

Prawie 3 mln bezpłatnych maseczek ma trafić do regionu radomskiego. Ich dystrybucja powinna rozpocząć się już dzisiaj, ale do Radomia jeszcze nie dotarły.

Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia bezpłatne maseczki trafiają do województw, gdzie sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza. Od dziś obostrzeniami objęte zostało województwo mazowieckie, gdzie ma trafić ponad 20 milionów maseczek.

2 mln 810 tys. maseczek trafi do regionu radomskiego. Z tej puli do mieszkańców Radomia trafi 842 tys. sztuk, powiatu radomskiego – 606 tys., powiatu białobrzeskiego – 132 tys., powiatu grójeckiego – 392 tys., powiatu kozienickiego – 238 tys., powiatu lipskiego – 134 tys., powiatu przysuskiego – 164 tys., powiatu szydłowieckiego – 158 tys., powiatu zwoleńskiego – 144 tys.

Z informacji wojewody dowiadujemy się, że maseczki mają być dostarczone przez Agencję Rezerw Strategicznych do komend powiatowych i miejskich straży pożarnej. Dalszą dystrybucją, która miała rozpocząć się 15 marca, mają zajmą się samorządy.

W Radomiu maseczki nie trafiły jeszcze do straży pożarnej i są oczekiwane 16 lub 17 marca. Urząd Miejski w Radomiu tymczasem informuje, że magistrat nie dostał jeszcze na piśmie żadnych wytycznych, jeśli chodzi o ich dystrybucję.