Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Fatimska              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mnin
Dziś jest: Czwartek, 13 maja 2021

RADOM

70 dodatkowych miejsc covidowych na Józefowie

piątek, 26 marca 2021 14:17 / Autor: Michał Kaczor
fot. orlobs/pixabay.com
Michał Kaczor

Wojewoda mazowiecki polecił utworzenie 70 dodatkowych miejsc covidowych w szpitalu na Józefowie.

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym łącznie ma być 96 łóżek covidowych, w tym 15 respiratorowych.

- Potrzebujemy czasu na organizację i przygotowanie miejsc dla pacjentów z COVID-19. To się wiąże nie tylko z organizacją sal i sprzętu, ale również z wypisaniem części pacjentów, których stan zdrowia na to pozwala. Pacjentom, którzy wymagają dalszej hospitalizacji, musimy znaleźć miejsce w innych placówkach medycznych i ich relokować, o ile i ich stan zdrowia umożliwia transport. Mamy również takich chorych, którzy są w bardzo ciężkim stanie i ich stan zdrowia uniemożliwia relokację do innego szpitala - mówi Karolina Gajewska ze szpitala na Józefowie.

Informację o utworzeniu nowych miejsc covidowych na Józefowie skomentował także wiceprezydent Jerzy Zawodnik, który mówi o błędnej wcześniejszej decyzji o zmniejszeniu liczby łóżek w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

- To nic innego jak przyznanie się przez wojewodę Konstantego Radziwiłła do błędu popełnionego w lutym. Apelowaliśmy wtedy, aby nie likwidował prawie stu istniejących miejsc covidowych w szpitalu przy Tochtermana. Zwracaliśmy uwagę, że zbliża się trzecia fala pandemii i Radomski Szpital Specjalistyczny powinien pozostać szpitalem covidowym. Wojewoda niestety naszych apeli nie posłuchał. Wielka szkoda, bo dziś te miejsca dla chorych na COVID-19 by istniały i nie byłoby potrzeby tworzenia ich na nowo - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.