Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Walerian, męczennik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Białaczów
Dziś jest: Środa, 14 kwietnia 2021

RADOM

Bezpłatne badania dla mężczyzn w Radomskim Centrum Onkologii

czwartek, 08 kwietnia 2021 12:43 / Autor: Magdalena Król
M.Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Od 19 do 21 kwietnia w Radomskim Centrum Onkologii mężczyźni będą mogli bezpłatnie zrobić badania poziomu markeru PSA, które mogą wykryć wczesne stadium raka prostaty.

Epidemia COVID-19 sprawiła, że wiele osób zapomina o swoim zdrowiu, o regularnych badaniach profilaktycznych oraz o wizytach lekarza. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom tysięcy osób Radomskie Centrum Onkologii zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn po 45 roku życia.

- Wszyscy jesteśmy pod presją covida, a świat toczy się dalej. Jest ogromna liczba pacjentów i to są mężczyźni, którzy kompletnie o siebie nie dbają. Dlatego pacjenci będą mogli zrobić bezpłatnie badanie krwi w Radomskim Centrum Onkologii - mówi dr n.med. Jarosław Łyczek, specjalista radioterapii onkologicznej.

Dr n.med. Jarosław Łyczek apeluje do mężczyzn, aby robili regularnie badania profilaktyczne.

- Ja przez ostatnie 30 lat próbuje namówić mężczyzn  do robienia regularnych badań. Jeżeli wykryjemy nowotwór wcześniej to mamy pełne spektrum leczenia - dodaje dr n.med. Jarosław Łyczek.

Wiosenny Przegląd Zdrowia Mężczyzn odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia w godzinach 15.00 - 18.00. Na badania obowiązują zapisy telefonicznie, które rozpoczną się 12 kwietnia o 8.00.