Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

Jak zrzucić zbędne kilogramy po świętach?

piątek, 09 kwietnia 2021 09:56 / Autor: Magdalena Król
Fot. MabelAmber/pixabay
Magdalena Król

Za nami okres świąteczny, po którym pozostały nam dodatkowe kilogramy. Nadmiar świątecznych kalorii należałoby spalić, aby móc cieszyć się formą na wakacje. A jak to zrobić?

Często trudno jest podnieść się z kanapy i poćwiczyć. Dla naszego zdrowia ważny jest ruch. Dzięki regularnym ćwiczeniom możemy poprawić swoją kondycję. Nawet jeśli na co dzień nie przepadasz za sportem, to po świętach warto dać organizmowi bodziec do pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej.

- Osobom nieprzyzwyczajonym do ruchu, proponowałabym spacer do pracy i po pracy. Przez kilkanaście dni, a najlepiej - jeżeli to możliwe - na stałe. Wieczorem godzina ostrego marszu, może być też bieg. W domu można robić pompki, skłony, przysiady - mówi Mariusz Kudła, trener personalny.

Po świętach trzeba odpowiednio zbilansować swoją dietę. W naszych potrawach powinny znaleźć się składniki, których mogło zabraknąć na świątecznym stole. A mowa między innymi o witaminie C, magnezie, potasie i żelazie. Warto przygotować lekkie posiłki oparte na warzywach i chudej wędlinie.

- Nie spożywajmy pozostałości ze świąt, tylko przygotujmy lekkie posiłki oparte na warzywach i chudej wędlinie. Trzeba pić także dużo wody. Nie ma sensu też się głodzić i przechodzić na ekspresowe diety , które są niezdrowe dla naszego organizmu - dodaje Mariusz Kudła.

Zdaniem naszego rozmówcy ważna jest także systematyczność.

- Ćwiczenia powinniśmy wykonywać systematycznie. Powinniśmy także zmienić nasze nawyki żywieniowe. Dzięki temu osiągniemy zamierzony cel - oznajmia Mariusz Kudła.

Ważne jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj treningu do swoich możliwości.